" />

MAELO 2020 poděkování

  31.08. 2020

Chci velmi poděkovat všem těm „méně viditelným lidem", kteří pomáhali s organizací, s rozhodováním a zabezpečením celé akce, je to mnoho jmen a budu se snažit postupem času všechny jmenovitě vyzdvihnout. Velmi chci poděkovat týmu rozhodčích z Itálie pod vedením Morena Beggia a Enzo Maoreta, kteří neváhali přijed pomoci z takové dálky s organizací, velmi chci poděkovat všem přátelům rozhodčím z Německa pod vedením Karin Adler, Siegharda Strickera a Ulliho Haase, všem českým skvělým rozhodčím pod vedením Františka Páryse a technickému personálu vedený Antonem Tomkem a Petrem Kovářem, regionální televizi pod vedením Jana Dostála za skvělý přímý internetový televizní přenos, chci poděkovat  starostovi města Lovosice Ing. Milanovi Dianovi, Ph.D., MBA a jeho týmu úředníků, hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichovi Bubeníčkovi a jeho týmu úředníků, technickým službám města Lovosice pod vedením pana Ing. Hruzy a sekci pana Halušky, také řediteli kulturního centra Lovosice Ing. Petru Drašnarovi , Ph.D. a jeho týmu pracovníků, který navrhl senzační vyhlašovací pódium díky kterému byl náš skvělý MASTERS postaven na světovější úroveň, vedoucímu ASK Milanovi Berkovi a jeho týmu pracovníku stadionu, kteří připravili dokonale stadion k pořádání MAELO, také vedoucímu ASK atletika Miroslavu Pavlíkovi a Janu Vernerovi za připravený tyčkařský sektor a zapůjčení věcí, které byly zapotřebí k chodu MAELO a sponzorům německé Volksbank Pirna, italské Vosges, české společnosti ENIRO, skvělému Žateckému pivovaru za pomoci pana Vincíka, reklamní společnosti LEAL vedený Alešem Lepičem a jeho týmu, který připravili nádherné diplomy, medaile, trička a plakáty, zahradnictví Rous České Kopisty, který ač drobným podnikatelem, tak přispěl hezkou částkou a pekařství Kohn a syn, kteří dodali chutné pečivo.

Další zvláštní poděkování patří hostům patronům, kteří zaštítili svými jmény náš skvělý MASTERS, byli jimi úžasní atleti let minulých paní Jarmila Kratochvílová a pan Imrich Bugár, kteří si vůbec na nic nehráli a s velkou ochotou a úsměvem odpovídali na dotazy, fotili se s každým kdo měl zájem a rozdávali podpisy. Velké uctivé děkuji za jejich podporu. Také chci vyzdvihnout atleta, který ač skokanská hvězda 90 let, tak to byl velice skromný, příjemný a společenský člověk bez absolutně žádných hvězdných manýrů, kterými se vyznačuje i mnoho atletů, kteří z daleka nedosáhli takových úspěchů jako je James Beckford. Stejně jako na všech skvělých atletech, kteří se zúčastnili MAELO 2020 bylo na Jamesovi vidět, že atletiku miluje jako my všichni. Sláva, úcta a čest všem zúčastněným atletům a atletkám.

Další velké poděkování je mojí krásné milované manželce a synovi, kteří obsluhovali občerstvení na stadioně a bez kterých bych také nemohl takovýto skvělý podnik uspořádat. Na pomoc přijela kamarádka Jarka, a všichni obsluhovali s grácií a velkou ochotou za což jim patří velké děkuji, protože i po této stránce se musí naši hosté atleti cítit jako doma a myslím si, že se to povedlo. Opravdu velké poděkování patří všem soutěžícím, kteří podali fantastické výkony bez ohledu na výkonnost. Vážím si nesmírně všech zúčastněných atletů a jsou pro mě všichni zúčastnění atleti bez rozdílu výkonnosti zlatými vítězi. Uctivé velké děkuji a přeji všem ať se daří co nejúžasněji.

Dnes přicházím se zprávou o nejstarších a nejmladších účastnících MAELO 2020. Nejstarší ženou byla paní Ludmila Sarofinová, která je ročník 1938 a ještě o pár let starší byl nejstarším mužem a tudíž nejstarším účastníkem vůbec pan Václav Hejda, který je ročník 1926. Oba dva z České republiky. Smekám před nimi klobouk dolů a velká úcta, a bylo úžasné vidět s jakým zápalem šli do závodu. Naopak nejmladšími účastníky byli německá atletka Vanessa Lemence a polský atlet Krzysztof Waźny oba dva jako jediní zástupci ročníku 1985. 

 

Pevně věřím, že další kolo MASTERS bude ještě lepší než předchozí tři ročníky. 

Z hlouby srdce vám všem děkuji. Děkuji Všem.

 

Jara Smělý - ředitel MAELO