LOVO CAFé

Co nabídne Lovo Café?

„Představa je vytvořit zde příjemnou a klidnou kavárnu se studenou kuchyní, která by byla přímo propojena s hlavním sálem. Vytvořit bychom zde chtěli také biograf, kde by mohly být promítány zejména studentské, dokumentární nebo například amatérské filmy,“ (Vojtěch Krejčí, ředitel)

Vize LOVO café

Klenby a sloupy budou postupně očištěny od nepůvodních letitých nátěrů. Všechny příčky nakonec zmizí, aby se prostor celkově otevřel. Některá okna budou vyměněna za jejich francouzskou obdobu a část prostoru by měla mít mírně zvýšenou podlahu. Pódium bude sloužit pro pořádání koncertů, autorských čtení nebo pro promítání nejrůznějších filmů. Což by částečně mohlo nahrazovat chybějící kino v Lovosicích. V kavárně by měl vzniknout koutek s knihami, které si lidé budou moci zdarma vypůjčit. Z vedlejší místnosti probourané směrem do kavárny by měl být vytvořen konferenční sál oddělený skleněnými dveřmi. V projektu je navržen vlastní vstup do kavárny z ulice, další vstup by měl být ale také z vestibulu společenského sálu a z recepce, kterou architekt umístil do ulice 8. května.


„Všechny prostory střediska, které projdou rekonstrukcí, by měly být ve vzájemném souladu. Chceme, aby bylo kulturní středisko přístupnější lidem, proto přesuneme kanceláře do přízemí. V rámci rekonstrukce přízemí budovy dále plánujeme vybudovat například „start up“-  kancelář pro začínající podnikatele, galerii nebo dětskou dílnu.“ (Milan Dian, starosta města)